• Zakończenie roku szkolnego 2023-2024

• Dziś w naszej szkole odbyła się uroczyste zakończenie roku szkolnego, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Szczególnie wzruszający moment nadszedł, gdy pożegnaliśmy uczniów klas ósmych.

Atmosfera była pełna emocji – od radości z nadchodzących wakacji, po nostalgię za minionymi latami szkolnymi. Szczególne wyróżnienie otrzymała Lena Kałwa, która została ogłoszona najlepszym absolwentem. Lena przez całe lata nauki wyróżniała się wyjątkową pracowitością, zaangażowaniem oraz wybitnymi wynikami w nauce, co zostało docenione przez grono pedagogiczne i całą społeczność szkolną.

Wyjątkowym momentem uroczystości było wręczenie Nagrody Burmistrza i Rady Miejskiej w Niemodlinie. Tę nagrodę otrzymała Emilka Cendal za jej nieocenione zaangażowanie w życie szkoły, klasy oraz środowiska lokalnego. Emilka swoją postawą i działaniami pokazała, jak ważna jest aktywność społeczna i odpowiedzialność obywatelska, stając się wzorem dla swoich rówieśników.

Dyrektor szkoły w swoim przemówieniu podkreślił determinację, pracowitość i osiągnięcia uczniów, życząc im dalszych sukcesów na nowej drodze edukacyjnej. Lena Kałwa i Emilka Cendal, jako wyróżnione absolwentki, stały się wzorami do naśladowania dla młodszych kolegów i koleżanek, inspirując ich do dążenia do doskonałości i zaangażowania w życie społeczności.

Na zakończenie uroczystości, zgromadzeni uczniowie i nauczyciele wspólnie zaśpiewali hymn szkoły, co było pięknym i wzruszającym finałem tego szczególnego dnia. Teraz przed nami czas zasłużonego odpoczynku, a dla naszych absolwentów – nowe wyzwania i przygody w kolejnych etapach edukacji. Życzymy im wszystkiego najlepszego!

• Ostatnie pożegnanie śp. Józefy Jarząbkowskiej

• Z głębokim żalem informujemy, że 19 czerwca 2024 roku na cmentarzu w Niemodlinie pożegnaliśmy naszą wieloletnią pracownicę, śp. Józefę Jarząbkowską, która w naszej placówce przepracowała 30 lat. Była oddana swojej pracy, angażowała się jako wolontariuszka.

Zostanie w naszej pamięci jako serdeczna koleżanka i prawdziwa przyjaciółka.

Niech spoczywa w pokoju.

• Wybory do SU

• 10 czerwca 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rogach odbyły się wybory do samorządu szkolnego. Wybory cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli. Głosowanie przeprowadzone było w sposób demokratyczny i zgodny z regulaminem szkoły.

W wyniku przeprowadzonych wyborów przewodniczącym samorządu szkolnego został Michał Szyrgut,

który zdobył największą liczbę głosów.

Maciej Kalwa i Mateusz Łabuz również zostali wybrani do samorządu, uzyskując znaczące poparcie wśród uczniów

• Zwrot podręczników

• Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Proszę o zwrot wypożyczonych książek do 14czerwca 2024 r.

Podręczniki będą zbierane na lekcji w terminie wyznaczonym przez nauczyciela przedmiotu lub wychowawcę.

INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZYGOTOWANIA PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH DO ZWROTU DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

1. Bardzo proszę o sprawdzenie stanu podręczników.

2. Przypominam, że według regulaminu uczeń jest zobowiązany do ich szanowania.

3. W przypadku zagubienia/zniszczenia/zalania uczeń powinien mieć ze sobą odkupiony podręcznik (w przypadku zniszczenia/zalania winien okazać również stary). Zakupu można dokonać przez księgarnie internetowe lub stronę wydawnictwa danego podręcznika.

4. Każdy uczeń ma obowiązek zwrócenia kompletu podręczników w wyznaczonym terminie. Dołączone do podręczników płyty CD stanowią integralną część podręczników i należy je zwrócić wraz z podręcznikiem.

5. Przypominam, iż podręcznik do religii i ćwiczenia są własnością ucznia i nie podlegają zwrotowi.

6.  Zwracane podręczniki należy w razie potrzeby wyczyścić, podkleić, wyprasować