Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Film (2)

Zapraszamy na film

 

Apel z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości (2)

Czytaj więcej: Apel z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości (2)

Ojczyzno moja! Krwią użyźniona, we łzach skąpana. Tak dla nas droga i tak kochana!
Patriotycznie, wzruszająco, uroczyście i radośnie uczciliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 
Jesteśmy świadkami historycznego wydarzenia – równo sto lat temu po raz pierwszy zabrzmiały donośne okrzyki: Niech żyje Polska! My już Polacy! 
Radość z faktu, że żyjemy w wolnej Polsce okazaliśmy wierszem, piosenką, a nawet strojem. 
Też mamy swoją setkę – 100 naszych serduszek na 100 lecie Niepodległej! - W murach naszej szkoły równo o 11.11 – rozbrzmiały dźwięki Mazurka Dąbrowskiego, a z serc dziecięcych wyrwały się słowa; Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy!

Galeria

 

Konkurs o Kresach 2018

Czytaj więcej: Konkurs o Kresach 2018

W dniu 28 maja uczniowie klas V-VII wzięli udział w konkursie "Co wiesz na temat Kresów?" Następnie wszyscy metodą kolaż wykonali plakaty o ojczyźnie.

Galeria

Konkurs Gry myślę Polska

Czytaj więcej: Konkurs Gry myślę Polska

Uczennice Zuzanna Dera, Blanka Dzwonnik i Maja Habiak dzisiaj brały udział w konkursie recytatorskim Gdy myślę POLSKA organizowanym przez Publiczną Szkole Podstawowa w Tułowicach. Zuzanna Dera zajęła 3 miejsce. Gratulujemy wszystkim

99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Czytaj więcej: 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

 

Delegacja ze Szkoła Podstawowa Rogi na Wileńszczyźnie podczas obchodów 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 
"...Marzy nam się, by za rok, w setną rocznicę odzyskania niepodległości, do Zułowa i na Rossę przybyło więcej delegacji z Polski. To niezwykle ważne dla naszych rodaków z Wileńszczyzny, którzy pomimo lat rozłąki z ojczyzną, pielęgnują narodowe tradycje i kulturę. Warto być tutaj, w kolebce niepodległości. Do zobaczenia 11 listopada 2018 roku!..."
http://www.studiowschod.pl/…/narodowe-swieto-niepodleglosc…/

Poranek poezji patriotycznej (2)

Czytaj więcej: Poranek poezji patriotycznej (2)

 

Realizując działania podjęte w związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę dzisiaj rozpoczęliśmy dzień Porankiem Poetyckim.

Poezja jest dziedziną sztuki opisującą rzeczywistość, przedstawiającą opinie i stanowisko twórcy oraz odnoszącą się do podstawowych ideałów i wartości obowiązujących w świecie. Rola poety i poezji okazuje się szczególnie ważna w przełomowych momentach życia narodu związanych z wielkimi zmianami, czy podniosłymi chwilami w dziejach ojczyzny

Zapraszamy w poetycką podróż po kraju ojczystym i jego historii.
Na koniec wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.
Ogłoszono również podsumowanie konkursu Moja Ojczyzna w obiektywie. Nagrodzone zostały Oliwia Dera, Zuzanna Dera, Aleksandra Szurgut, Karolina Bednarczyk i Patrycja Bednarczyk.

Przystąpienie do programu Szkoła Niepodległa

Czytaj więcej: Przystąpienie do programu Szkoła Niepodległa

 

W związku z ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Rokiem dla Niepodległej – przystąpiliśmy do projektu polegającego na pozyskaniu tytułu „Szkoły Niepodległej”. 
Czas trwania: 1 września 2017 - 31 grudnia 2018 r. 
Celem jest przeżycie setnej rocznicy odzyskania Niepodległości w szerokich kręgach społeczeństwa, w kraju i poza jego granicami.

Jako szkoła - wychowanie patriotyczne opieraliśmy m.in na aktywności uczniów i zaangażowaniu w nasze działania społeczności lokalnej. Na przestrzeni lat podejmowaliśmy różnego rodzaju inicjatywy o których postaramy się sukcesywnie przypominać.

A przed nami nowe wyzwania, które pomogą nam uzyskać certyfikat „Szkoły Niepodległej”

 

 

Powered by PointLink Joomla 2.5 extensions.
Copyright 2012

©