Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Konkurs o Kresach 2018

Czytaj więcej: Konkurs o Kresach 2018

W dniu 28 maja uczniowie klas V-VII wzięli udział w konkursie "Co wiesz na temat Kresów?" Następnie wszyscy metodą kolaż wykonali plakaty o ojczyźnie.

Galeria

99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Czytaj więcej: 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

 

Delegacja ze Szkoła Podstawowa Rogi na Wileńszczyźnie podczas obchodów 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 
"...Marzy nam się, by za rok, w setną rocznicę odzyskania niepodległości, do Zułowa i na Rossę przybyło więcej delegacji z Polski. To niezwykle ważne dla naszych rodaków z Wileńszczyzny, którzy pomimo lat rozłąki z ojczyzną, pielęgnują narodowe tradycje i kulturę. Warto być tutaj, w kolebce niepodległości. Do zobaczenia 11 listopada 2018 roku!..."
http://www.studiowschod.pl/…/narodowe-swieto-niepodleglosc…/

11 listopada 2016

Z okazji rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie klasy V przybliżyli zebranym okoliczności historyczne tego wydarzenia, wzbogacone patriotycznymi pieśniami i wierszami.

Wystąpili również nasi najmłodsi z wierszem "Kto ty jesteś?".

 

Czytaj więcej: 11 listopada 2016    Czytaj więcej: 11 listopada 2016    

Gościem honorowym była pani Burmistrz Niemodlina Dorota Koncewicz, która wręczyła Oliwi Dera dyplom za udział w programie Zachowaj Trzeźwy Umysł. 

Czytaj więcej: 11 listopada 2016

Przystąpienie do programu Szkoła Niepodległa

Czytaj więcej: Przystąpienie do programu Szkoła Niepodległa

 

W związku z ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Rokiem dla Niepodległej – przystąpiliśmy do projektu polegającego na pozyskaniu tytułu „Szkoły Niepodległej”. 
Czas trwania: 1 września 2017 - 31 grudnia 2018 r. 
Celem jest przeżycie setnej rocznicy odzyskania Niepodległości w szerokich kręgach społeczeństwa, w kraju i poza jego granicami.

Jako szkoła - wychowanie patriotyczne opieraliśmy m.in na aktywności uczniów i zaangażowaniu w nasze działania społeczności lokalnej. Na przestrzeni lat podejmowaliśmy różnego rodzaju inicjatywy o których postaramy się sukcesywnie przypominać.

A przed nami nowe wyzwania, które pomogą nam uzyskać certyfikat „Szkoły Niepodległej”

 

 

Apel z okazji rocznicy przysięgi w Krakowie T. Kościuszko (2)

Z okazji rocznicy przysięgi Tadeusza Kościuszki w Krakowie uczniowie klas IV - VI przygotowali apel przypominający najważniejsze wydarzenia. Chłopcy z klasy IV złożyli uroczysta przysięgę Korpusu Kadetów, a "nasz Tadeusz" - Maciek w roli Kościuszki przypomniał wszystkim tekst przysięgi z 24 marca 1794 roku z Krakowa.

Czytaj więcej: Apel  z okazji rocznicy przysięgi w Krakowie T. Kościuszko (2)   Czytaj więcej: Apel  z okazji rocznicy przysięgi w Krakowie T. Kościuszko (2)

 

 

Po apelu uczniowie klas IV - VI wzięli udział w szkolnym konkursie wiedzy o patronie. Najlepsza okazała się klasa V z drużyna w składzie: Zuzanna Zając, Karolina i Patrycja Bednarczyk. Drugie miejsce zajęła klasa szósta: Olga Prochera, Sabina Bartecka i Patrycja Gurazdowska. Klasę czwarta reprezentowali: Jeremiasz Wyciślik, Weronika Kijas oraz Oliwia Kania. Wszystkim drużyna gratulujemy!!

Galeria

 

Kwesta 1 listopada 2017

Czytaj więcej: Kwesta 1 listopada 2017

Młodzi wolontariusze ze Szkoła Podstawowa Rogi oraz ich opiekunowie serdecznie dziękują wszystkim wrażliwym i życzliwym osobom, które wsparły akcję „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. 
Państwa darowizny są szansą na uratowanie polskiego dziedzictwa na Kresach i pomocą dla Polaków pozostałych za granicami naszego kraju.
Dziękujemy Wam z całego serca!!!
O naszych dotychczasowych działaniach można przeczytać na stronie www.studiowschod.pl 
Ogrom pracy wykonanej podczas tegorocznych wakacji można zobaczyć na stronie http://www.studiowschod.pl/hanaczow-i-ciemierzynce-relacja…/

GALERIA

Powered by PointLink Joomla 2.5 extensions.
Copyright 2012

©