Etapy prawidłowego rozwoju mowy dziecka

Zapraszam do zapoznania się z Etapami prawidłowego rozwoju mowy dziecka

Zajęcia logopedyczne

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

W szkole odbywają się  zajęcia logopedyczne, w ramach których realizowana jest diagnoza, terapia logopedyczna, a także  profilaktyka logopedyczna.
           Opieką logopedyczną w szkole objęte są dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I – VI.

Główne cele terapii logopedycznej to:

·     kształtowanie prawidłowej mowy poprzez korygowanie zaburzeń w zakresie strony fonetycznej, leksykalnej, gramatycznej.

·     stymulowanie opóźnionego rozwoju mowy

·     doskonalenie wymowy już ukształtowanej

·     wdrażanie do praktycznego wykorzystania nawyków poprawnej wymowy przyswojonej w toku ćwiczeń

·     usprawnianie techniki  czytania i pisania

Podczas zajęć wykorzystywanych jest szereg pomocy dydaktycznych, które stymulują rozwój mowy,  ćwiczą wymowę, doskonalą koordynację wzrokowo – ruchową, pamięć i słuch fonematyczny.

Rodzice mogą skorzystać z pomocy w zakresie diagnozowania dziecka, jak również wskazań do pracy z dzieckiem w domu.
Rodzice, którzy chcą sprawdzić czy rozwój mowy ich dzieci przebiega prawidłowo mogą skorzystać z zamieszczonych materiałów, bądź skonsultować się z logopedą osobiście.

Plan pracy logopedy

Zajęcia logopedyczne prowadzone są  trzy razy w tygodniu i trwają po 30 minut dla grupy .

Poniedziałek  12.05 – 12.35    kl. III

wtorek           11.05 - 12.05     kl. I-II