Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Moja ulubiona książka”

Czytaj więcej: I miejsce w ogólnopolskim konkursie  plastycznym „Moja ulubiona książka”

Uczennica klasy III Szkoły Podstawowej w Rogach Emilia Cendal zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym, zachęcającym do czytania książek „Moja ulubiona książka”, organizowanym przez wydawnictwo Lokomotywa. Na konkurs wpłynęło ponad trzy tysiące prac, prezentujących bardzo wysoki poziom i wykonanych w różnorodnych technikach. Praca naszej uczennicy  nosi tytuł „Jaś i Małgosia”   wykonana została z różnych materiałów: makaronu, falistego kartonu, cukierków, lasek cynamonu oraz kolorowych kartek papieru, była pracą przestrzenną. Emilia za uzyskanie głównej nagrody otrzymała  dyplom, zestaw książek, maskotkę oraz zestaw materiałów plastycznych. Wychowawczyni również otrzymała dyplom oraz książkę. Wszyscy gratulujemy naszej uczennicy, życzymy dalszych sukcesów.    

Komunikat

Szanowni Państwo Rodzice Uczniów Szkoły Podstawowej w Rogach

zgodnie z pismem Ministra Edukacji Narodowej nr DKI-WPB.5012.25.2019.BK z dnia 11 maja 2019 roku, dyrektorzy szkół zostali zobligowani na podstawie art. 51 ust. 1 pkt 1 oraz w związku z art. 60 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996), w ramach sprawowanego nadzoru pedagogicznego do:

1) przeprowadzenia rad pedagogicznych na temat obowiązków w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczniom, wynikających z przepisów prawa oświatowego, procedur zachowania w sytuacjach kryzysowych i nadzwyczajnych;

2) zorganizowania spotkań z rodzicami uczniów, podczas których zostaną przedstawione procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie danej placówki oraz osoby i instytucje, do których można zgłosić się o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno-pedagogicznej i wychowawczej;

3) przeprowadzenia godzin wychowawczych z uczniami na temat czynników warunkujących bezpieczeństwo w szkole, procedur zachowania w sytuacji nadzwyczajnej oraz obowiązków wynikających z poszanowania drugiego człowieka;

4) wzmocnienia współpracy pomiędzy szkołą a rodzicami, w tym przez utworzenie formuły tzw. anonimowej skrzynki na sygnały.

Czytaj więcej: Komunikat

Festiwal Piosenki Przedszkolaków

Czytaj więcej: Festiwal Piosenki Przedszkolaków

Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne na Festiwalu Piosenki Przedszkolnej. Za wykonanie wybranych przez siebie piosenek, zostały nagrodzone burzą oklasków, pamiątkowym dyplomem i słodkościami. Niektóre utwory wykonywane przez dzieci sprawiły, że słodko robiło się również na sercu.

Linki do występów dzieci:

Liliana "Maszeruje wiosna"

Tymon "Jak rozmawiać trzeba z psem"

Kajetan "Mała biedroneczka"

Alan "Magiczne miejsce"

 

Zaczarowany Świat

Czytaj więcej: Zaczarowany Świat

16 maja odbyła się kolejna wycieczka będąca częścią projektu "Przedszkole dla wszystkich przyjazne". Wycieczka w całości była finansowana ze środków Unijnych. Tym razem dzieci z naszego przedszkola odwiedziły "Zaczarowany świat ". Mieliśmy okazję na dowiedzieć się wszystkiego o pszczołach, mieszkańcach lasu, falach dźwiękowych, a także poczuć się jak w morskich głębinach. Zajęcia opierały się na wielozmysłowym poznawaniu, a sposób przekazywania informacji był pasjonujący. Dzieci były bardzo podekscytowane i z przyjemnością uczestniczyły w wycieczce.

Galeria

Podsumowanie akcji PODARUJ ZŁOTÓWKĘ NA KRESY!

Czytaj więcej: Podsumowanie akcji PODARUJ ZŁOTÓWKĘ NA KRESY!

Szkolny Wolontariat zakończył zbiórkę tegorocznej edycji akcji Podaruj Złotówkę na Kresy. W tym roku dzięki Waszej pomocy udało nam się zebrać aż 263,39 zł. Cała kwota zostanie przekazana na ratowanie polskich cmentarzy na Kresach w ramach akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Dziękujemy Wszystkim za tak ogromne wsparcie i zaangażowanie.

Cyfrowa Majówka

Czytaj więcej: Cyfrowa Majówka

W dniu 14 maja w naszej szkole odbył się projekt Cyfrowa Majówka.

Uczniowie mieli możliwość wziąć udział zajęciach otwartych z Robomatematyki (w ramach programu SuperKoderzy) oraz robotyki z wykorzystaniem klocków Lego Mindstorms. 

Po zajęciach uczniowie klas 6 i 7 przygotowali epunkty, gdzie wszyscy zainteresowani mogli nauczyć się korzystania z różnych aplikacji, zakładania maila, itp.  

Galeria

Uczymy ratować

Czytaj więcej: Uczymy ratować

Ćwiczenia z pierwszej pomocy. Klasa 8 ćwiczyła jak należy się w sytuacjach kryzysowych. Galeria

 

Powered by PointLink Joomla 2.5 extensions.
Copyright 2012

©