Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA

W piątek 13.04.2018 roku odbyła się XXII Olimpiada Przedszkolaka, którą tradycyjnie organizowało przedszkole nr 2 w Niemodlinie. Na imprezie spotkały się drużyny ze wszystkich przedszkoli z naszej gminy. Zanim przeszliśmy do konkurencji sportowych to została przeprowadzona rozgrzewka. Podczas olimpiady dzieci wzięły udział w pięciu konkurencjach, za które przydzielane były punkty. W rezultacie nasze przedszkolaki uplasowały się na III miejscu z czego jesteśmy bardzo dumni. Wróciliśmy do przedszkola z pucharem, dyplomem i oczywiście z medalami.

Projekt społeczny MIŚ

Czytaj więcej: Projekt społeczny MIŚ

W dniu 9 marca rogowscy wolontariusze SKW „Otwórz dłoń“ zakończyli realizację społecznego projektu „Historia Misia-Nie bij mnie kochaj mnie“. Pozyskując wśród koleżanek i kolegów 102 misie, wybrali się z nimi do Niemodlina i miejscowości w których mieszkają aby stworzyć „nową“ historię misia. Każdy miś miał etykietę oraz symbolicznie opatrzoną część tułowia, jako znak przemocy dorosłych wobec dzieci. Media i statystyki pokazują brutalną prawdę w tym zakresie. Jadąc w różne publiczne miejsca naszej okolicy jak Urząd Miasta i Gminy Niemodlin, banki, policja, przychodnie, sklepy i apteki i rozmawiając z przechodniami w danych instytucjach, wolontariusze chcieli zwrócić publiczną uwagę na problem przemocy wobec dzieci. Każdy kto znalazł misia mógł go zabrać do domu i zacząć tworzyć „nową historię pluszaka.“ Być może wśród przechodniów znalazł się ktoś kto zachowuje się niestosownie wobec własnego dziecka i zastanowi się oraz zmieni swoje postępowanie! Liczymy na to! Choćby jedno uratowane dziecko to ogromny sukces! Wolontariusze głośno i razem wołają do społeczeństwa: „NIE BIJ MNIE –KOCHAJ MNIE“!

Galeria

Mały ratownik

Czytaj więcej: Mały ratownik

Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego przy SP w Rogach w dniu 02.03.2018r pod okiem grupy młodzieży i wychowawcy z ZS w Niemodlinie uczyły się ratować. Dzieci miały możliwość praktycznego poznania zasad udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie w bardzo prosty , miły i przystępny sposób przekazali maluchom jak można pomóc drugiemu człowiekowi w sytuacji zagrożenia. Przeszkolenie było potrzebne do udziału w turnieju „Mały ratownik”. 

Galeria

Projekt Filharmonia

Czytaj więcej: Projekt Filharmonia

Uczniowie klasy II , III i IV uczestniczyli w zajęciach projektowych w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Dzieci miały możliwość skorzystania z zajęć instrumentalnych i mogły pograć na różnych instrumentach, wzięły także udział w zajęciach rytmiczno- muzycznych oraz poznały proces nagłaśniania koncertów i reżyserii dżwięku. Wyjazd był ciekawy i niektórych zainspirował do nauki gry na gitarze czy akordeonie .

Galeria

Warsztaty dziennikarskie

Czytaj więcej: Warsztaty dziennikarskie

   W dniu 20 lutego uczniowie naszej szkoły zrealizowali nagrodę finałową Laureatów, wygraną  w Ogólnopolskim Konkursie Zespołowym „Przyjaźń“. Nagrodą główną były warsztaty dziennikarskie, które poprowadził dziennikarz ze Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu- pan Andrzej Winiszewski.

   Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca dziennikarza, poznali podstawowe formy dziennikarskie, zobaczyli jak można realizować prezentację dźwiękową, obsługę podstawowego urządzenia nagrywającego. Były również ćwiczenia logopedyczne i  pamięciowe przydatne w pracy dziennikarza. Poznali technikę nagrywania i montażu głosu. Tworzyli krótkie formy dźwiękowe i przeprowadzali  wywiady dziennikarskie na zadany temat. Na zakończenie warsztaów wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa w warsztatach.

GALERIA

Projekt „Senior b plus“ II edycja

Czytaj więcej: Projekt „Senior b plus“ II edycja

Nasi wolontariusze zakończyli odwiedziny najstarszych seniorów z Krasnej Góry, Tłustorąb, Tarnicy, Roszkowic, Rutek i Góry, w ramach projektu „Senior 8 plus“. Z pozyskanych „babcinych“ cegiełek zostały przygotowane 24 paczki  oraz laurki z pozdrowieniami. Spotkania były miłe i często zaskakujące, nie zabrakło również pozytywnych emocji i wzruszeń oraz ciekawych opowieści. Cieszymy się, że mogliśmy Państwa odwiedzić i wywołać  odrobinę radości! Dziękujemy wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji tego projektu,  zrealizowanego w dwóch edycjach. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Małgorzaty Cendal , zaangażowanych wolontariuszy oraz Pani Marii Romańczukiewicz i Jolany Świerczyńskiej za pomoc formalno- logistyczną.

Konkurs Czytania

Czytaj więcej: Konkurs Czytania

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

 

19 lutego odbyły się Klasowe Konkursy Pięknego Czytania dla uczniów I etapu edukacyjnego pod hasłem „Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała”

Najważniejszym celem konkursu  było promocja czytelnictwa, zainteresowanie uczniów literaturą nie tylko obowiązkową, uwrażliwienie na piękno słowa.

Uczniowie prezentowali fragment tekstu lektury, którą wcześnie sami wybrali z księgozbioru biblioteki.

W jury zasiadły uczennice klasy VI i VII.  Oceniały  one wyrazistość, płynność, bezbłędność oraz interpretację czytanego tekstu.

Czytaj więcej: Konkurs Czytania

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Custom text here