Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Wystawa "Kresy"

Minął kolejny, bardzo owocny w wiedzę historyczną miesiąc. Razem z uczniami klas V-VIII, przygotowana została wystawa  pt. ,, W MOIM DOMU, W MOIM SERCU, W NASZEJ PAMIĘCI    KRESY"
Na wystawie obejrzeć można było prace plastyczne, mapy przygotowane przez naszych uczniów. Były także wzruszające opowiadania. Nie zabrakło pięknych chust, lampy naftowej oraz stroju kresowego. Wszystkie nasze rekwizyty zostały przyniesione z domu, opowiadania nosimy w sercu. A to jak licznie odwiedzana była nasza wystawa, świadczy tylko o tym, że PAMIĘTAMY I CHCEMY PAMIĘTAĆ JAK NAJDŁUŻEJ. 

Mikołajki 2019

Czytaj więcej: Mikołajki 2019

Wizyta Świętego Mikołaja w naszej szkole, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Już od samego rana uczniowie edukacji wczesnoszkolnej nasłuchiwali dźwięku dzwonka Mikołaja. Na buziach dzieci pojawił się uśmiech i radość.  Spotkanie ze Świętym Mikołajem minęło w miłej atmosferze. Wszyscy bardzo przeżyli  to spotkanie. Uczniowie zaprezentowali Mikołajowi wiersze oraz piosenki. Każdy uczeń otrzymał od Mikołaja prezent. Był to dzień pełen pozytywnych przeżyć i emocji.

Być jak Ignacy

Czytaj więcej: Być jak Ignacy

W klasach 7 i 8 rozpoczęliśmy realizację programu "Być jak Ignacy" 

Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach. Wierzymy, że nauka może zmienić świat a wynalazki pomagają ludziom żyć lepiej. Doskonałym przykładem jest postać naszego patrona Ignacego Łukasiewicza - wielkiego, polskiego wynalazcy, pioniera przemysłu naftowego nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Cofając się do czasów wybitnych polskich naukowców i wynalazców uczniowie poznają kolejnych bohaterów. Pierwszą bohaterką jest Stanisława Adamowiczowa - lekarka i specjalistka zdrowia publicznego.

Międzyszkolny Dwujęzyczny Konkurs Kolęd

Czytaj więcej: Międzyszkolny Dwujęzyczny Konkurs Kolęd

I Międzyszkolny Dwujęzyczny Konkurs Kolęd

i Piosenek Świątecznych

15.01.2020

Szkoła Podstawowa w Rogach

 im. T. Kościuszki

 

Warunkiem zakwalifikowania się do konkursu jest prawidłowo wypełniony deklaracja uczestnika konkursu dostarczony na adres szkoły lub przesłany mailem (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) wraz z podkładem do dnia 20 grudnia z dopiskiem w temacie: „Konkurs kolęd”.

3.Kategorie wiekowe:

·zerówka

·klasy I-III

·klasy IV-VIII

 

Czytaj więcej: Międzyszkolny Dwujęzyczny Konkurs Kolęd

„Zawody dawniej i dziś”

Uczniowie klasy II już kolejny raz w tym roku szkolnym pracowali metodą projektów. Znów szukali odpowiedzi na nurtujące ich pytania, a tym razem zgromadzone wokół tematu „Zawody dawniej i dziś”. Zwiedziliśmy warsztat stolarski pana Stanisława Łabuza i gospodarstwo rolne pana Jarosława Łabuza. Poznaliśmy pracę stolarza i rolnika. Obu panom serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas. Już niedługo na kolejnych wycieczkach poznamy inne, ciekawe zawody.

 Zapraszamy na filmową relację z przebiegu projektu.

Andrzejki klas młodszych

Andrzejki w klasach I-IV

Andrzejki są wspaniałą okazją do zabawy. W naszej szkole, jak co roku, dzieci 
z klas I-IV miały swoje klasowe andrzejki. Zabawy i radości było wiele. Każdy mógł „ poznać swoją przyszłość” dzięki różnym wróżbom. 
Były wróżby z imionami, a także lanie wosku. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały konkursy, tańce przy muzyce i słodki poczęstunek. Dzieci bawiły się wspaniale i już z niecierpliwością czekają na następne andrzejki za rok.

 

#Szkoła Pamięta

Czytaj więcej: #Szkoła Pamięta

Dołączyliśmy do społeczności szkół pielęgnujących pamięć o naszej historii. Realizujemy akcję MEN " Szkoła pamięta". Od pięciu lat uczestniczymy w akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia".

Mając na celu upamiętnienie ważnych postaci i wydarzeń w ramach akcji „Szkoła pamięta” uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami;
• rokrocznie organizują zbiórkę zniczy, które przewożą i zapalają na cmentarzach; Łyczakowskim we Lwowie oraz na Rossie w Wilnie,
• opiekują się polskimi cmentarzami w Hanaczowie i Ciemierzyńcach na Ukrainie,
• każdego roku pamiętają i zapalają znicze na grobach „Piłsudczyków” uczestników wojny o niepodległą Polskę pochowanych na naszym lokalnym cmentarzu,
• biorą udział w sztafecie „Ku Niepodległej” z Zułowa – miejsca narodzin J. Piłsudzkiego – na Rossę w Wilnie,
• sprzątają bezimienne i opuszczone groby,
• odwiedzają groby nauczycieli i pracowników z naszej szkoły,
• w tym roku przygotowali i wysłali kartki z życzeniami dla uczestników Powstania Warszawskiego
• zorganizowali w szkole wystawę i konkurs wiedzy o Kresach.
#szkołapamięta

Powered by PointLink Joomla 2.5 extensions.
Copyright 2012

©