Dzień Książki i Prasy

Maj to tradycyjne święto książki, znane jako Dni Oświaty, Książki i Prasy. 22 maja w naszej odbyło się spotkanie dla uczniów z okazji majowych Dni Książki.
W książkowy nastrój wprowadziła nas „Piosenka o czytaniu książek” z repertuaru Orkiestry Dni Naszych w wykonaniu Julii B.
Część artystyczną przygotował Zespół „Rożek”.
Na początku odbyło się spotkanie z molami książkowymi
w przedstawieniu „KOSY I ARMATY” w adaptacji opowiadania z książki Kazimierza Szymeczko „A to historia”, które podsumowało poprzedni rok- ROK NASZEGO PATRONA TADEUSZA KOŚCIUSZKI oraz wprowadziło nas w obecny- ROK JUBILEUSZU 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Aktorzy przedstawili krótko historię Polski od przysięgi kościuszkowskiej po Odzyskanie Niepodległości, jak również przekazali kilka informacji na temat rozwoju bibliotek na świecie i w Polsce.
Po przedstawieniu uczniowie wzięli udział w Quizie „KOSY I ARMATY” sprawdzającym wiedzę z wydarzeń, które artyści ukazali w spektaklu.
Jak to przy święcie bywa, nie zabrakło tańców. Po prezentacji układu „Pantery” tancerze zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy.
Tanecznym krokiem zakończyliśmy dzisiejsze święto książki.

Galeria

Główny cel, jaki przyświecał dzisiejszej akcji, to ukazanie wartości książki jako źródła wiedzy i rozrywki. Znajomość historii jest bardzo cenna. Poza tym, warto znać historię własnego kraju czy miasta. Dzisiejsze spektakl to zobrazowanie jednej z opowieści z utworu Kazimierza Szymeczki „A to historia!”. W książce znajdziemy wspaniale opisane, najistotniejsze wydarzenia z historii Polski. Wszystko to okraszone sporą dawką dobrego humoru, a przede wszystkim napisane prostym, zrozumiałym dla dzieci językiem. Mali historycy czytając tę książkę z pewnością nie będą się nudzić. Dowiedzą się za to wielu ważnych rzeczy, poznają królów i królowe, daty wielkich bitew oraz wybitne postaci, które przez wieki kształtowały losy naszego kraju. Szymeczko przedstawia w kolejnych rozdziałach wydarzenia, które miały miejsce począwszy od chrztu Polski, przez I i II wojnę światową aż po negocjacje Okrągłego Stołu.