Uczniowie klasy III uczą się jak ratować ludzkie życie

b_150_100_16777215_00_images_phocagallery_2017-2018_ratownictwo_20180305_091542.jpg

Aż 63% młodych Polaków nie udzieliłaby pierwszej pomocy, ponieważ boi się, że mogłaby zaszkodzić osobie potrzebującej. Aby pokonać te obawy, uczniowie klasy III zdobywali umiejętności z zakresu udzielania pierwszej  pomocy w stanach zagrożenia życia i zdrowia.  Przy pomocy odpowiedniego do tego fantoma uczyli się udrażniać drogi oddechowe, wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową, a także jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej.