FESTIWAL EKSPERYMENTÓW I DOŚWIADCZEŃ

b_150_100_16777215_00_images_phocagallery_2017-2018_festiwal_20180419_100950.jpg

19 kwietnia 12 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w Festiwalu Eksperymentów i Doświadczeń Młodych Odkrywców Sekretów Nauki w Opolu. W ramach Festiwalu uczniowie brali udział w pokazach z użyciem robotów humanoidalnych  oraz pokazach Virtual Reality z użyciem nowoczesnego sprzętu, oprzyrządowania i oprogramowania. Przeprowadzono także efektowne doświadczenia takie jak: produkcja energii z wiatru, wody, słońca i warzyw. Na zajęciach kreatywnych uczniowie zbudowali swojego robota. Dokonali również dekoracji koszulki, która miała być odzwierciedleniem  zdobytej  wiedzy na temat energii i procesów jej wytwarzania.