Projekt społeczny MIŚ

b_150_100_16777215_00_images_phocagallery_2017-2018_mis_20180322_142231.jpg

W dniu 9 marca rogowscy wolontariusze SKW „Otwórz dłoń“ zakończyli realizację społecznego projektu „Historia Misia-Nie bij mnie kochaj mnie“. Pozyskując wśród koleżanek i kolegów 102 misie, wybrali się z nimi do Niemodlina i miejscowości w których mieszkają aby stworzyć „nową“ historię misia. Każdy miś miał etykietę oraz symbolicznie opatrzoną część tułowia, jako znak przemocy dorosłych wobec dzieci. Media i statystyki pokazują brutalną prawdę w tym zakresie. Jadąc w różne publiczne miejsca naszej okolicy jak Urząd Miasta i Gminy Niemodlin, banki, policja, przychodnie, sklepy i apteki i rozmawiając z przechodniami w danych instytucjach, wolontariusze chcieli zwrócić publiczną uwagę na problem przemocy wobec dzieci. Każdy kto znalazł misia mógł go zabrać do domu i zacząć tworzyć „nową historię pluszaka.“ Być może wśród przechodniów znalazł się ktoś kto zachowuje się niestosownie wobec własnego dziecka i zastanowi się oraz zmieni swoje postępowanie! Liczymy na to! Choćby jedno uratowane dziecko to ogromny sukces! Wolontariusze głośno i razem wołają do społeczeństwa: „NIE BIJ MNIE –KOCHAJ MNIE“!