Warsztaty dziennikarskie

b_150_100_16777215_00_images_phocagallery_2017-2018_warsztaty_20180220_132145.jpg

W dniu 20 lutego uczniowie naszej szkoły zrealizowali nagrodę finałową Laureatów, wygraną  w Ogólnopolskim Konkursie Zespołowym „Przyjaźń“. Nagrodą główną były warsztaty dziennikarskie, które poprowadził dziennikarz ze Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu- pan Andrzej Winiszewski.

Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca dziennikarza, poznali podstawowe formy dziennikarskie, zobaczyli jak można realizować prezentację dźwiękową, obsługę podstawowego urządzenia nagrywającego. Były również ćwiczenia logopedyczne i  pamięciowe przydatne w pracy dziennikarza. Poznali technikę nagrywania i montażu głosu. Tworzyli krótkie formy dźwiękowe i przeprowadzali  wywiady dziennikarskie na zadany temat. Na zakończenie warsztaów wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa w warsztatach.