Apel z okazji Dnia Wolontariusza

W dniu 11 grudnia w naszej szkole odbył się apel ,przygotowany przez wolontariuszy Szkolnego Klubu Wolontariatu "Otwórz dłoń". Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny z okazji Światowego Dnia Wolontariatu, obchodzonego 5 grudnia. Przedstawiony program nawiązywał do idei wolontariatu, pomagania i szacunku dla innych, zwłaszcza starszych i chorych ludzi, sylwetki i pracy wolontariusza. Uczniowie zaprezentowali również cytaty i myśli sławnych ludzi  jak Ghandi, Matka Teresa z Kalkuty, Martin Luther King Jr., Thomas Jefferson, czy Konfucjusz.  Zapoznali się z kodeksem etycznym oraz afirmowali słowem „tak” "Etos wolontariusza".  Na zakończenie najaktywniejsi uczniowie konkursu "Easy Plecaki od serca" otrzymali nagrody organizatora Kampanii a Pani Dyrektor przypomniała działania Klubu podejmowane od września.