Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

Konkurs Różańcowy

Drukuj
Kategoria: Aktualności
Opublikowano

Różaniec modlitwą zbawienia - Konkurs na "Najładniejszy różaniec"

 

            ,,Różaniec – to skarb, który trzeba odkryć" wołał Jan Paweł II. Aby wołanie papieża nie poszło w zapomnienie, w naszej Rogowskiej szkoły już po raz 12 wzięli udział w konkursie różańcowym.

            Na początku tego roku szkolnego został ogłoszony dla naszych uczniów konkurs na wykonanie ,,Najpiękniejszego Różańca" pt.: Różaniec modlitwą zbawienia.

            Celem konkursu było zainteresowanie dzieci modlitwą różańcową, przypomnienie jak piękną modlitwą jest modlitwa różańcowa i jednocześnie zachęcenie dzieci do częstego jej odmawiania.

            Konkurs polegał na przygotowaniu przez uczniów różańców z dowolnego materiału. Do 16 października uczniowie klas od I do VII mogli przynosić wykonane przez siebie lub z pomocą rodziców czy dziadków różańce.

            Konkurs  jak zawsze cieszył się dużą popularnością wśród uczniów. Polegał na oryginalności pomysłu, dokładności wykonania, estetyki i treści zawartej w wykonanym dziele. Na konkurs wpłynęło 45 prac. Przy ich tworzeniu dzieci wykazały się ogromną pomysłowością. Uczniowie do wykonania różańca wykorzystali najróżniejsze materiały. Były różańce z dzikiej róży, jarzębiny, żołędzi, kasztanów, fasoli, liści, chrupków, miśków, różnych makaronów, cukierków, najprzeróżniejszych koralików i itp.

GALERIA

 

            Komisja, która miała ocenić prace uczniów miała nie lada problem. Wszystkie różańce były piękne i pomysłowe. Ostatecznie komisja postanowiła wyróżnić wszystkie prace dzieci biorących udział w konkursie.

Wykonane różańce były wystawione w szkole, a od 24 października będą wyeksponowane w Kościele Parafialnym w Rogach. Nagrody oraz dyplomy za prace i trud, pomysłowość uczestników ufundował ks. Proboszcz Zbigniew Malinowski i zostaną one wręczone uczestnikom na   najbliższym apelu. Organizatorem konkursu był ks. Proboszcz Zbigniew Malinowski.

            W planach kolejne konkursy:

Papieski – w dniach: 23.10-27.10.2017                                           

Lampion Adwentowy 13.11-23.11.17                                               

Szkolne Kolędowanie 8.01.2018                                                       

Stroiki Wielkanocne 19.03 -22.04.2018 Finał – 26.03.2018   

Konkurs fotograficzny „Kapliczki i przydrożne Krzyże jako swiadectwo wiary naszych przodków” Maj 2018

            Serdecznie zapraszam Wszystkich Uczniów

Powered by PointLink Joomla 2.5 extensions.
Copyright 2012

©