Konkurs Różańcowy

Różaniec modlitwą zbawienia - Konkurs na "Najładniejszy różaniec"

,,Różaniec – to skarb, który trzeba odkryć" wołał Jan Paweł II. Aby wołanie papieża nie poszło w zapomnienie, w naszej Rogowskiej szkoły już po raz 12 wzięli udział w konkursie różańcowym.

Na początku tego roku szkolnego został ogłoszony dla naszych uczniów konkurs na wykonanie ,,Najpiękniejszego Różańca" pt.: Różaniec modlitwą zbawienia.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci modlitwą różańcową, przypomnienie jak piękną modlitwą jest modlitwa różańcowa i jednocześnie zachęcenie dzieci do częstego jej odmawiania.

Konkurs polegał na przygotowaniu przez uczniów różańców z dowolnego materiału. Do 16 października uczniowie klas od I do VII mogli przynosić wykonane przez siebie lub z pomocą rodziców czy dziadków różańce.

Konkurs  jak zawsze cieszył się dużą popularnością wśród uczniów. Polegał na oryginalności pomysłu, dokładności wykonania, estetyki i treści zawartej w wykonanym dziele. Na konkurs wpłynęło 45 prac. Przy ich tworzeniu dzieci wykazały się ogromną pomysłowością. Uczniowie do wykonania różańca wykorzystali najróżniejsze materiały. Były różańce z dzikiej róży, jarzębiny, żołędzi, kasztanów, fasoli, liści, chrupków, miśków, różnych makaronów, cukierków, najprzeróżniejszych koralików i itp.

GALERIA

Komisja, która miała ocenić prace uczniów miała nie lada problem. Wszystkie różańce były piękne i pomysłowe. Ostatecznie komisja postanowiła wyróżnić wszystkie prace dzieci biorących udział w konkursie.

Wykonane różańce były wystawione w szkole, a od 24 października będą wyeksponowane w Kościele Parafialnym w Rogach. Nagrody oraz dyplomy za prace i trud, pomysłowość uczestników ufundował ks. Proboszcz Zbigniew Malinowski i zostaną one wręczone uczestnikom na   najbliższym apelu. Organizatorem konkursu był ks. Proboszcz Zbigniew Malinowski.

W planach kolejne konkursy:

Papieski – w dniach: 23.10-27.10.2017

Lampion Adwentowy 13.11-23.11.17

Szkolne Kolędowanie 8.01.2018

Stroiki Wielkanocne 19.03 -22.04.2018 Finał – 26.03.2018

Konkurs fotograficzny „Kapliczki i przydrożne Krzyże jako swiadectwo wiary naszych przodków” Maj 2018

Serdecznie zapraszam Wszystkich Uczniów