Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

Lekcja w piekarni

Drukuj
Kategoria: Aktualności
Opublikowano

5 października klasa III uczestniczyła w kolejnej wycieczce  przedmiotowej. Tym razem byliśmy w piekarni PSS „Społem w Niemodlinie”. Mogliśmy zobaczyć jak wygląda piekarnia i jak przebiega proces wypieku chleba i bułek. Samodzielnie mogliśmy z ciasta chlebowego zagnieść sobie mały chlebek, bułkę zwykłą lub kajzerkę, rogala lub chałkę. Nie wiem czy wiecie, że chałkę zaplata się z czterech „warkoczy” i nie jest to prosta sprawa.  Wszystkie nasze wyroby powędrowały do pieca, który jest ogromny i ma trzy poziomy.  Chleb piecze się około godziny, a bułki 15 minut. Gotowe wypieki mogliśmy zabrać do szkoły. Chleb i bułki z Niemodlińskiej piekarni smakują wybornie o czym przekonaliśmy się będąc na miejscu. Na jednym ze zdjęć widać z jakim apetytem wcinamy lekko ostudzone bułki.

Galeria

 

  Dziękujemy bardzo serdecznie panu Janowi Oleksa, prezesowi PSS „Społem” za umożliwienie nam pobytu w piekarni  oraz pracownikom piekarni, którzy uczestniczyli w naszej lekcji i pokazali nam swoje miejsce pracy i cały proces wypieku pieczywa.

Dziękujemy również pani Małgosi Mielnik, która była naszym przewoźnikiem i fotografem.

 

Wychowawczyni klasy III: Dorota Dec

Powered by PointLink Joomla 2.5 extensions.
Copyright 2012

©