Wielkanocne wierszykowanie 2017

Święta, święta, biją dzwony,

każdy dzwon jak roztańczony,

tańczy, tańczy każdy dzwon,

bim bam bom - bim bam bom......“

b_150_100_16777215_00_images_phocagallery_2016-2017_wielkanoc_dsc04140.jpg

Dzisiaj w naszej szkole jak każdego roku przed   Wielkanocą, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „Wielkanocne Wierszykowanie“. Cieszy nas fakt, że do  konkursu przystąpiło aż 31 uczniów z klas 0-VI. Jury w składzie: pani Dorota Dec, pan Wiesław Wołoszyn i Ryszard Turek bacznie przyglądało się recytatorskim popisom uczniów, biorąc pod uwagę płynność wyuczonego tekstu, wrażenie sceniczne i prezentację. Na scenie pojawił się zając, kurka i wiele motywów wielkanocnych a publiczność nagradzała artystów gromkimi brawami. Był nawet  Lany Poniedziałek i jajeczka wyrzucane z koszyczka, które łapały dzieci. Uczniowie klasypierwszej i drugiej w przerywnikach zaśpiewali „Wielkanocną piosenkę“ i „Święta biją dzwony“.  Tematyka poezji przybliżyła i wprowadziła uczniów w wielkanocny nastrój magicznego oczekiwania i zadumy. A oto nagrodzona „czołówka“ konkursu:

Natalia Pawlus-klasa 0, Emilia Cendal -klasa I, Filip Pawlak –klasa II, Marta Świerk –klasa III, Maja Habiak -klasa IV, -Paulina Węgrzyn- klasa V i Ewelina Połowniak- klasa VI.

Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymała Oliwia Dera.

Dziękujemy wszystkim uczniom którzy przygotowali się do konkursu i wzięli w nim udział.

Święta za chwilę.......,życzymy zatem Wam drodzy uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły zdrowych i rodzinnych Świąt oraz nowej, wiosennej radości i nadziei jutra !

js