Finał projektu Śniadanie daje moc

8 LISTOPADA W NASZEJ SZKOLE OBCHODZILIŚMY

DZIEŃ ŚNIADANIE DAJE MOC

Kolejnym etapem  programu edukacyjnego były obchody

OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA ŚNIADANIE DAJE MOC

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

Ten dla uczniów klasy II oraz dzieci z oddziału przedszkolnego był dniem szczególnym. Wspólnie  przygotowaliśmy  wielką śniadaniową ucztę  - wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki.

b_150_100_16777215_00_images_phocagallery_2016-2017_sniadanie_final_20161108_090758.jpg     b_150_100_16777215_00_images_phocagallery_2016-2017_sniadanie_final_20161108_105530.jpg      Galeria

Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Niesamowicie zaangażowali się  w nią także rodzice, wyrażając aprobatę oraz uznanie dla takich działań. To właśnie oni dostarczyli  produkty potrzebne do zorganizowania  zdrowego śniadania. Na stole znalazły się zatem: pieczywo różnego rodzaju, masło, wędliny, jajka, sery, owoce, warzywa, sałatki , woda mineralna oraz  zdrowe marchewkowe Kubusie. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością z  przygotowanych składników robili pyszne, kolorowe kanapki, piękne i smaczne owocowe  szaszłyki, sałatki oraz twarożek z warzywami. Zapach roznosił się po całej szkole. Było wesoło, kolorowo, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech. Śniadanie poprzedziliśmy zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku.  Przypomnieliśmy również o zasadach zachowania higieny podczas przygotowywania i  spożywania posiłków.

Akcja ta dostarczyła dzieciom nie tylko wiedzy na temat znaczenia śniadania w diecie dziecka, ale również pokazała estetykę i kulturę ich spożywania.

Wychowawcy:

Małgorzata Pasierbek i Krystyna Kuśnierz