Przedszkolaki w bibliotece

Kategoria: Przedszkole

b_150_100_16777215_00_images_053.gif

4 marca z wizytą do biblioteki wybrały się nasze przedszkolaki.  Zwiedzanie biblioteki było  podsumowaniem cyklu zajęć o książce, jej budowie, drodze powstawania itp. Dzieci  z zainteresowaniem przeglądały książki na półkach, by wybrać  kilka do czytania w przedszkolu. Na zakończenie zajęć  wszyscy otrzymali zakładki do swoich książek.

Drodzy rodzice!

Rozbudzanie zainteresowania książką jest bardzo ważne w rozwoju dziecka. Cenne informacje, które zdobywa się poprzez czytanie książek są nieocenione - to kopalnia wiedzy. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że głośne czytanie ma wiele zalet: rozwija język i wyobraźnię, uczy myślenia; buduje i umacnia więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi; zapewnia emocjonalny rozwój; pomaga w wychowaniu; ułatwia naukę; kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie.

Czytać dziecku można w każdym wieku:

– niemowlakowi (gdyż czytanie na głos stymuluje rozwój jego mózgu i buduje  trwałe skojarzenie czytania z przyjemnością, poczuciem bezpieczeństwa),

- przedszkolakowi (gdyż rozbudza w nim ciekawość świata i ułatwia zrozumienie siebie i innych),

- a nawet nastolatkowi (gdyż pomaga mu pokonać wiele problemów wieku dorastania).

Zaszczepiona w dzieciństwie miłość do książek zaowocuje z dobrym skutkiem w przyszłości. Przyjemne doznania z książką u małego dziecka przygotowują miejsce dla zainteresowań literaturą w życiu dorosłym.

b_150_100_16777215_00_images_przedszkolaki_w_bibliotece.jpg