Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

Przedszkolaki w bibliotece

Drukuj
Kategoria: Przedszkole
Opublikowano

b_150_100_16777215_00_images_053.gif

4 marca z wizytą do biblioteki wybrały się nasze przedszkolaki.  Zwiedzanie biblioteki było  podsumowaniem cyklu zajęć o książce, jej budowie, drodze powstawania itp. Dzieci  z zainteresowaniem przeglądały książki na półkach, by wybrać  kilka do czytania w przedszkolu. Na zakończenie zajęć  wszyscy otrzymali zakładki do swoich książek.

Drodzy rodzice!

Rozbudzanie zainteresowania książką jest bardzo ważne w rozwoju dziecka. Cenne informacje, które zdobywa się poprzez czytanie książek są nieocenione - to kopalnia wiedzy. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że głośne czytanie ma wiele zalet: rozwija język i wyobraźnię, uczy myślenia; buduje i umacnia więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi; zapewnia emocjonalny rozwój; pomaga w wychowaniu; ułatwia naukę; kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie.

 

 

Czytać dziecku można w każdym wieku:

– niemowlakowi (gdyż czytanie na głos stymuluje rozwój jego mózgu i buduje  trwałe skojarzenie czytania z przyjemnością, poczuciem bezpieczeństwa),

 - przedszkolakowi (gdyż rozbudza w nim ciekawość świata i ułatwia zrozumienie siebie i innych),

 - a nawet nastolatkowi (gdyż pomaga mu pokonać wiele problemów wieku dorastania).

 Zaszczepiona w dzieciństwie miłość do książek zaowocuje z dobrym skutkiem w przyszłości. Przyjemne doznania z książką u małego dziecka przygotowują miejsce dla zainteresowań literaturą w życiu dorosłym.

b_150_100_16777215_00_images_przedszkolaki_w_bibliotece.jpg

Powered by PointLink Joomla 2.5 extensions.
Copyright 2012

©