Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Egazmin ósmoklasisty

 

Klasa 8 tuż przed egzaminem.

Czytaj więcej: Egazmin ósmoklasisty

Co słychać w przedszkolu?

Czytaj więcej: Co słychać w przedszkolu?

Na początku kwietnia prowadziliśmy eksperymenty z jajkiem. Czy wiecie, że jajka nie można zgnieść jedną ręką? Jajko pływa w osolonej wodzie? Gotowane jajko szybciej się kręci, a w occie skorupka mięknie? To wszystko wiedzą już nasze przedszkolaki. Były również zabawy z piórami, globalne odczytywanie nazw ptaków i ptasie koncerty.

Galeria

Szkolny Konkurs o Patronie

Czytaj więcej: Szkolny Konkurs o Patronie

Dzisiaj odbył się finał Szkolnego Konkursu o Patronie Szkoły Tadeuszu Kościuszce. Po zaciętej rywalizacji w grupie klas młodszych IV - VI laureatem został Bartłomiej Sobótka z klasy VI, a w klasach starszych - Patrycja Bednarczyk z klasy VIII. Konkurs miał formę multimedialną, uczniowie odpowiadali na pytania z wykorzystaniem tabletów. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

 

Galeria

Starszaki przygotowują się do konkursu „Mali Ratownicy”

Czytaj więcej: Starszaki przygotowują się do konkursu „Mali Ratownicy”

Nasze przedszkolaki szkoliły się z zakresu udzielania pierwszej pomocy, pod czujnym okiem uczniów z Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie. Znajomość numerów alarmowych to za mało, dzieci potrafią ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, wiedzą jak zachować się w wypadku omdlenia, a nawet w jaki sposób prowadzić masaż serca. Po takim szkoleniu liczymy na powtórzenie sukcesu z zeszłego roku!

Galeria

Lekcja o zwierzętach

Czytaj więcej: Lekcja o zwierzętach

W tym tygodniu w przedszkolu dzieci poznawały zwierzęta te większe i te całkiem małe, które możemy spotkać w lesie, na łące, czy polu. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o zwierzętach np. to, że nietoperz jest ssakiem. Pomogliśmy dzięciołowi rozmieścić zwierzęta na polanie: osobno, te które latają, te które mają cztery nogi, i te które mają 6 nóg. Odkryliśmy też, z czego pszczoły robią miód i co najlepsze próbowaliśmy go J

Program Wartość dodana

Czytaj więcej: Program Wartość dodana

W klasach 4 - 6 rozpoczęliśmy realizację programu Wartość dodana Fundacji Szkoła z klasą. Chcemy, aby uczniowie uwierzyli, że matematyki nie tylko da się nauczyć i można ją polubić, ale przede wszystkim, że warto to zrobić. Program Wartość dodana (Added value) prowadzony jest przez Fundację Szkoła z Klasą (Polska) w partnerstwie z Asociación Smilemundo (Hiszpania), NHL Stenden (Holandia) oraz Universal Learning Sytems (Irlandia) ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu ERASMUS+. Na pierwszych zajęciach podjęliśmy wyzwanie: stwórzcie wymarzoną salę lekcyjną.

Galeria

Ciekawe zajęcia w przedszkolu

Czytaj więcej: Ciekawe zajęcia w przedszkolu

W zeszłym tygodniu przedszkolaki poznawały zwierzęta egzotyczne. Były zabawy plastyczne i przeliczanie. Powstała również makieta sawanny . Zobaczcie sami!

Galeria

Powered by PointLink Joomla 2.5 extensions.
Copyright 2012

©